sobota, 10 stycznia 2015

Liebster blog award !

Hej, przychodzę dość szybko z nominacją. Nominowana zostałam przez Asię z blogu:
http://moje-kochane-czworonogi.blogspot.com/
Bardzo mi miło i dziękujemy za nominacje."Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię 
nominował."Pytania:

1. Czy byłaś kiedyś na wakacjach ze swoim psem?
Jeśli chodzi o jakieś wyjazdy nad morze itd. to niestety ale nigdy nie byłam na takich wakacjach ;/ Ale zawsze wakacje spędzam razem z moimi zwierzakami. Robimy wypady nad jezioro,do lasu,na pola, łąki albo po prostu siedzimy w ogrodzie.
2. Dlaczego wybrałaś akurat tę rasę psa?
Moje psy nie są rasowe :) Brytan miał być niby owczarkiem niemieckim, bez rodowodu ale "czysty" nie jest jednak jakoś bardzoo mocno podobny do przedstawicieli tej rasy. A Kulka jest córką Funi i najprawdopodonbiej owczarka szetlandzkiego. Ale aktualnie marzy mi się Lablador lub Owczarek szetlandzki ;) Obie rasy zaczarowały mnie swoim wyglądem no i charakterem. Obie są dość aktywne, nadają się do sportów. A takiego psiaka szukam.
3. Jaki był Twój pierwszy zwierzak?
Odkąd pamiętam były u mnie zwierzaki. Jak miałam kilka lat pamiętam najbardziej dwa pieski: Adele-coś w typie pinczerka, meega skoczna, wesoła, pełna energi. Babcia wzięła ją od jakiejś koleżanki. Cygana-czarnego już widocznie starszego kundelka który był naprawdę malutki. Był agresywny, nieufny. Został oddany dziadkowi bo pogryzł syna poprzednich właścicieli. Oraz dwa kotki których imion nie pamiętam, szarego i czarnego. Potem jednak Adela zniknęła, Cygan tak samo. A koty zmarły. W sumie nie można powiedzieć że były to moje zwierzaki.W czerwcu rodzice wzieli jeszcze Brytana, potem w wakacje była Błyskotka, tri colorowa kotka, i kilka tygodni potem rudy kocur Filemon. Oba gdzieś kilka lat temu przepadły. Kolejnym psem była Perełka, psina pojawiła się  u nas 25.Grudnia nie wiadomo skąd... po prostu wbiegła do domu. Jednak miała ona jakąś deformację tylnych łapek. Do 2010 mieszkała u nas potem odeszła. I w końcu przyszła pora na pierwszego własnego psa-Funie. 
4. Co najbardziej przeszkadza Ci w Twoim psie?
W Brytanie najbardziej denerwuje mnie to że zawsze szczeka gdy widzi kogoś obcego na podwórzu, czasami latem nie można przez niego posiedzieć na dworze z koleżanką. Oraz chyba to że jest nie do opanowania czasem. W Kulce chyba jej lęk przed piłkami, i niechęć do zabawy. Ale i tak są niezastąpione i nie zamieniła bym ich nawet na jakiegoś championa. 
5. Jaki jest charakter Twojego psa?
Brytan jest psem zdecydowanym, szczekliwym. Zdecydowanie lubi niszczyć, ile piłek i butów zginęło w jego paszczy.... Uwielbia się bawić, nikomu z domowników nie zrobił by krzywdy. Niedawno zaskoczył mnie też tym że był mega łagodny dla kotów gdy razem z nimi był w ogrodzie. Gdy jest w kojcu warczy na nie i szczeka. Więc można powiedzieć że całkiem innym psem jest "na wolności" niż w kojcu. Kulka to jak każdy szetlie(pomińmy fakt że to tylko mix x3) jest energiczna, gdy się ekscytuje szczeka i biega w kółko. No i jest stworzona do pracy z człowiekiem. Pojętna, szybko się uczy. Mimo wad moje psy i tak są dla mnie najlepsze na świecie i niezastąpione.
6. Ile i jakie sztuczki potrafi Twój pies?
Brytan:
-do mnie
-siad
-waruj
-zostaw
-nie
-hop(na klatkę piersiową)
-aport
-daj 
-przynieś

Kulka:
tu jest tego tak dużo że nie chce mi się wymieniać x3 pewnie będzie w jej zakładce kiedyś jak się ogarnę. Ale z 40 tego jest.
7. Kiedy Twój pies obchodzi urodziny?
Brytana daty urodzenia nie znamy więc założyliśmy że to 08.04 :3 A Kulka urodziła się z nocy 17.10 na 18.10 ;) Ale jej urodziny zawsze obchodzimy 18.10 bo to raczej bardziej możliwe.
8. Uprawiasz ze swoim psiakiem jakieś sporty?
Z Brytanem nic. Kulka jest psem tak aktywnym że nie da się nic, więc jest amatorskie agillity, a wiosną gdy urodzą się u kolegi taty owce to tato postanowił że weźmie kilka. Więc mam plan by zacząć pasienie, bo to coś do czego shetlie jest stworzone. Szczególnie dla tego że ona już kury próbuje zaganiać :D
9. Jakie były początki Twojej przygody z psami?
Mając jakieś 4-5 lat w moim domu a raczej na podwórzu były dwa psy, wcześniej wspominałam Adela i Cygan. Potem była Perełka która pojawiła się 25.Grudnia i w Czerwcu zamieszkał z nami Brytan.Kolejnym psem była Funia, potem Kulka. I no tyle ;)
10. Za co najbardziej cenisz swojego czworonoga?
Nie mogę nie wspomnieć tu o Funi która 07.01 tego roku odeszła.
Tak naprawdę ona nauczyła mnie że pies to obowiązek, nauczyła mnie marzyć, że  marzenia się spełniają. Nauczyła mnie cierpliwości, dystansu do siebie, ogarnięcia. Nauczyła mnie kochać istoty na czterech łapach. Dzięki niej wiem że kocham psy <3 Jedyna niezastąpiona psina dzięki której jestem tym kim jestem: miłośnikiem psów i fotografi, blogerką, osobą pozytywnie nastawioną do życia. Dziękuje Ci Funi choć za tęczowym mostem masz pewnie ciekawsze zajęcia niż czytanie mojego bloga... wiem że tego nie czytasz ale po po prostu Cie kocham,kochałam i będę kochać. W moim sercu zawsze duże miejsce będziesz zajmować. DZIĘKUJE.
Brytanowi zawdzięczam głównie  to że nie boję się dużych psów, bo wcześniej miałam do nich dystans. Po za tym dzięki niemu mam motywacje by wyjść na dwór :D 
Kulke kocham za to że wprowadziła mnie w świat psich sportów.
Koty też do mego życia wniosły mnóstwooo !
A dzięki nim wszystkim jest ten blog, i dla tego piszę ten post o pierwszej nad ranem zamiast spać...
11. Czy chciałabyś zmienić coś w relacjach ze swoim psem?
Nie muszę nic zmieniać. Jest dobrze jak jest. Nasza relacja opiera się na wzajemnym zaufaniu i jest tak dobrze jak jest. Tyle

Dziękuje jeszcze raz za nominację !;)

Nominuje:
1. Ole, Chersi i Kibe -http://chersi-labradoodle.blogspot.com/
2. Martyne, Fuksa -http://fuksthedog.blogspot.com/
3.Magdę, Fibi- http://www.whitecouchpotato.blogspot.com/
4.Natalie, Tosie, Ginny-http://fastncrazy.blogspot.com/
5.Ole, Emeta -http://mojprzyjaciel-pies.blogspot.com/
6.Ole,Zuzie-http://poprostuzuzia.blogspot.com/
7.Anie,Okruszka-http://okruszek-moj-psi-przyjaciel.blogspot.com/
8.Martyne,Funny,Molly-http://zyciezmoimpsem.blogspot.com/
9.Ole,Lole-http://mundkowaferajna.blogspot.com/
10.Milene,Rokiego-http://psie-oczy.blogspot.com/
11.Karoline, Goye, Sashe-http://pamietniksashy.blogspot.com/

Pytania dla was:
1.Czy prócz psa w twoim domu jest jeszcze jakieś zwierze ?
2.Masz jakieś wspomnienia z dzieciństwa związane ze zwierzakami ?
3.Co wyjątkowego jest w twoim psie ?
4.Czy twój zwierzak ma jakichś kumpli swojego gatunku ?
5.Jakie opinie na temat twojego psa najbardziej Cie denerwują ?
6.Czy twój pies sprawia jakiekolwiek problemy "wychowawcze" ?
7.Skąd pomysł by zostać bloggerem właśnie zwierzęcym ?
8.Ile musiałaś czekać na upragnionego zwierzaka ?
9.Jakie notki planujesz w najbliższym czasie ?
10.Jak spędzisz te ferie ? z psem czy raczej osobno ?
11.Jakie są twoje pasje prócz tych związanych z psami ?

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam Asie,Tare,Tropka,Tosię :)


4 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za nominację :)
  Miałaś sporo zwierząt :) Kulka umie mnóstwo komend, a z pasieniem na pewno będzie jej świetnie szło :) Funia na pewno ma teraz dobrze za TM c;

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za nomiację! :) Jeśli masz ochotę poczytać- dodałam Twoje pytania w ostatnim poście o LBA bo nie chciałam już pisać kolejnego z pytaniami, a Twoje mi się spodobały więc je dodałam :). http://mojprzyjaciel-pies.blogspot.com/2015/01/liebster-blog-award-czesc-druga.html
  Pozdrawiam :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za nominację, odpowiedzi już się pojawiły :)
  http://okruszek-moj-psi-przyjaciel.blogspot.com/p/liebster-blog-award-2015.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć, od Kocura i psiaków leci nominacja do #liebsterblogaward
  Pytania znajdziesz tu > http://kocurowe-psy.blogspot.com/2015/01/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty